چهارشنبه ، 30 خرداد 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/10/09 نظرات: 0 نظر نمایش: 207 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
استقبال کم نظیر قشمی ها از برنامه هفته فرهنگی کرمانشاه

 استقبال کم نظیر قشمی ها از برنامه هفته فرهنگی کرمانشاه

دومین شب از برنامه هفته فرهنگی استان کرمانشاه در جزیره قشم مورد استقبال گسترده مردم این جزیره قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، در حالی که تنها دو شب از زمان اجرای برنامه های هفته فرهنگی استان کرمانشاه در جزیره قشم می گذرد، اما مردم قشم استقبال کم نظیری را از این برنامه فرهنگی داشته اند.

علیرضا مرادی بیستونی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با بیان اینکه انتظار چنین استقبال گسترده ای را تنها بعد از گذشت دو شب نداشتیم، اظهار داشت: شاد بودن و تنوع زیاد برنامه ها و اجراهای بسیار خوب هنرمندان کرمانشاهی که به خوبی فرهنگ غنی استان کرمانشاه را معرفی می کنند عامل اصلی جذب مخاطبان بوده است.

وی با بیان اینکه انتظار می رود در شب های پیش رو بر تعداد جمعیت افزوده شود، گفت: ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا بر کیفیت برنامه ها بیفزاییم و همچون شب های گذشته مردم جزیره قشم را خشنود به خانه های خود بفرستیم.

مرادی بیستونی هدف از برگزاری برنامه های هفته فرهنگی را معرفی هرچه بیشتر و بهتر آداب و سنن استان کرمانشاه عنوان کرد و گفت: استان کرمانشاه به لحاظ جاذبه های فرهنگی از ظرفیت های کم نظیری برخوردار است که می تواند خود عاملی اساسی برای بازدید مردم از استان کرمانشاه باشند.

برنامه هفته فرهنگی استان کرمانشاه در جزیره قشم از تاریخ 7 دی ماه شروع و تا 12 دیماه ادامه دارد.

 
تصاویر مرتبط
  •  استقبال کم نظیر قشمی ها از برنامه هفته فرهنگی کرمانشاه