پنجشنبه ، 06 ارديبهشت 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/10/10 نظرات: 0 نظر نمایش: 203 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
ایران تا ابد وام دار "غیرت" و "مرزداری" مردمان غرب و جنوب خواهد بود

 ایران تا ابد وام دار "غیرت" و "مرزداری" مردمان غرب و جنوب خواهد بود
 
یک محقق و فعال حوزه زنان با اشاره به دلاورمردی و مرزداری مردمان غرب و جنوب کشور در طول هشت سال دفاع مقدس، گفت: ایران تا ابد وام دار این غیرت و دلاورمردی خواهد بود.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه پروین دخت داوودیان در سومین شب از برنامه هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم با اشاره به امنیت و آرامش مطلوب کشور، گفت: این امنیت همواره مورد حسادت دشمنان این مرز و بوم قرار داشته  و دارد و هراز چندگاهی شاهد دست درازی آنها در طول تاریخ به مرزهای کشورمان بوده ایم.
 
داوودیان با بیان اینکه دشمنان همواره و به ویژه در طول هشت سال جنگ تحمیلی در برابر ایران ناکام مانده اند، گفت: یک ویژگی مشترک مردمان جنوب و غرب ایران همین تلاش برای حفظ امنیت و آرامش کشور و مرزداری از مرزهای کشورمان ایران است.
 
این محقق افزود: کرمانشاه استانی است برخواسته از آزمون های الهی بسیار، گذر کرده از رنج ها و آب دیده شده در کوره تاریخ اما همواره مانند مردمان جنوب ایران در برابر این مشکلات ایستاده و مردمانش به مرزداری از مرزهای ایران پرداخته اند.
 
وی به دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در دوران هشت سال جنگ تحمیلی مردمان استانهای جنوب و غرب کشور به بلندای تاریخ ایستادند و استوار با تمام قدرت در برابر دشمن ایستادگی کردند و دشمن را در مرزهای ایران به زانو در آوردند.
 
این فعال حوزه زنان افزود: به جرات میگویم نظام جمهوری اسلامی ایران که هنوز پانگرفته بود به وسیله دفاع جانانه مردمان غرب و جنوب کشور و ایستادگی شان در برابر دشمن تثبیت شد و دلاوری مردمان این مناطق نیز برای همیشه در تاریخ به ثبت رسید.
 
داوودیان در ادامه به بیان برخی ویژگی های استان کرمانشاه پرداخت و اظهار کرد: استان کرمانشاه در کنار همه جاذبه های تاریخی و طبیعی که دارد به استان "چهارفصل" شهره است.
 
وی اظهار کرد: این تنوع اقلیمی در استان به حدی است که می توان در قصر شیرین و یا سرپل ذهاب در هوای مطبوع و گرم اسکی روی آب کرد و به فاصله 15 دقیقه با گذر از گردنه پاتاق در منطقه دیگر استان اسکی روی برف را انجام داد و این تنوع حقیقتا حیرت آور است.
 
این محقق با اشاره به وجود ادیان و مذاهب مختلف در استان گفت: در استان کرمانشاه مسلمان، مسیحی، یهودی، کلیمی، آشوری، زرتشتی در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند و همین تنوع ادیان و نیز تنوع مذاهب در استان و نیز تنوعی که در گویش مردمان و قومیت های آن وجود دارد موجب شده که برخی کرمانشاه را هندوستان ایران بنامند.
 
تصاویر مرتبط
  •  ایران تا ابد وام دار "غیرت" و "مرزداری" مردمان غرب و جنوب خواهد بود