جمعه ، 08 ارديبهشت 1396
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار
تاریخ: 1395/10/10 نظرات: 0 نظر نمایش: 74 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
ایران تا ابد وام دار "غیرت" و "مرزداری" مردمان غرب و جنوب خواهد بود

 ایران تا ابد وام دار "غیرت" و "مرزداری" مردمان غرب و جنوب خواهد بود
 
یک محقق و فعال حوزه زنان با اشاره به دلاورمردی و مرزداری مردمان غرب و جنوب کشور در طول هشت سال دفاع مقدس، گفت: ایران تا ابد وام دار این غیرت و دلاورمردی خواهد بود.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه پروین دخت داوودیان در سومین شب از برنامه هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم با اشاره به امنیت و آرامش مطلوب کشور، گفت: این امنیت همواره مورد حسادت دشمنان این مرز و بوم قرار داشته  و دارد و هراز چندگاهی شاهد دست درازی آنها در طول تاریخ به مرزهای کشورمان بوده ایم.
 
داوودیان با بیان اینکه دشمنان همواره و به ویژه در طول هشت سال جنگ تحمیلی در برابر ایران ناکام مانده اند، گفت: یک ویژگی مشترک مردمان جنوب و غرب ایران همین تلاش برای حفظ امنیت و آرامش کشور و مرزداری از مرزهای کشورمان ایران است.
 
این محقق افزود: کرمانشاه استانی است برخواسته از آزمون های الهی بسیار، گذر کرده از رنج ها و آب دیده شده در کوره تاریخ اما همواره مانند مردمان جنوب ایران در برابر این مشکلات ایستاده و مردمانش به مرزداری از مرزهای ایران پرداخته اند.
 
وی به دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: در دوران هشت سال جنگ تحمیلی مردمان استانهای جنوب و غرب کشور به بلندای تاریخ ایستادند و استوار با تمام قدرت در برابر دشمن ایستادگی کردند و دشمن را در مرزهای ایران به زانو در آوردند.
 
این فعال حوزه زنان افزود: به جرات میگویم نظام جمهوری اسلامی ایران که هنوز پانگرفته بود به وسیله دفاع جانانه مردمان غرب و جنوب کشور و ایستادگی شان در برابر دشمن تثبیت شد و دلاوری مردمان این مناطق نیز برای همیشه در تاریخ به ثبت رسید.
 
داوودیان در ادامه به بیان برخی ویژگی های استان کرمانشاه پرداخت و اظهار کرد: استان کرمانشاه در کنار همه جاذبه های تاریخی و طبیعی که دارد به استان "چهارفصل" شهره است.
 
وی اظهار کرد: این تنوع اقلیمی در استان به حدی است که می توان در قصر شیرین و یا سرپل ذهاب در هوای مطبوع و گرم اسکی روی آب کرد و به فاصله 15 دقیقه با گذر از گردنه پاتاق در منطقه دیگر استان اسکی روی برف را انجام داد و این تنوع حقیقتا حیرت آور است.
 
این محقق با اشاره به وجود ادیان و مذاهب مختلف در استان گفت: در استان کرمانشاه مسلمان، مسیحی، یهودی، کلیمی، آشوری، زرتشتی در کنار هم زندگی مسالمت آمیزی دارند و همین تنوع ادیان و نیز تنوع مذاهب در استان و نیز تنوعی که در گویش مردمان و قومیت های آن وجود دارد موجب شده که برخی کرمانشاه را هندوستان ایران بنامند.
 
تصاویر مرتبط
  •  ایران تا ابد وام دار "غیرت" و "مرزداری" مردمان غرب و جنوب خواهد بود