جمعه ، 08 ارديبهشت 1396
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار
تاریخ: 1395/10/12 نظرات: 0 نظر نمایش: 69 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
فروش 100 میلیونی "صنایع دستی" و "سوغات" کرمانشاه در جزیره قشم

فروش 100 میلیونی "صنایع دستی" و "سوغات" کرمانشاه در جزیره قشم

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از فروش بیش از یک میلیارد ریالی صنایع دستی و سوغات استان در نمایشگاه هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، پروانه حیدری در گفت و گویی، با اشاره به برپایی نمایشگاه صنایع دستی در حاشیه برگزاری هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم، گفت: این نمایشگاه از هفتم تا دوازدهم دی ماه در جزیره قشم برپاست و تا به امروز با گذشت چهار شب از برپایی نمایشگاه شاهد استقبال بی نظیر اهالی جزیره از نمایشگاه بوده ایم.

 

وی از فروش بیش از یک میلیارد ریالی صنایع دستی و سوغات استان در این نمایشگاه خبر داد و اظهار کرد: این میزان فروش، طی تنها 4 شب برپایی نمایشگاه، بی نظیر است.

 

حیدری با بیان اینکه از مجموع 23 غرفه نمایشگاه بیشترین میزان فروش مربوط به غرفه های چرم دوزی است، گفت: سه غرفه چرم دوزی نمایشگاه طی تنها چهار شب حدود 200 میلیون ریال فروش داشته اند.

 

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، افزود: در کنار چرم دوزی، غرفه تنبور، گیوه و لباس کردی نیز با استقبال خوب اهالی جزیره همراه بوده است.

 

حیدری تصریح کرد: تنها در چهار شب ابتدایی برپایی نمایشگاه تمام تنبورها، البسه کردی مردانه و گیوه ها فروش رفت.

 

این مسئول همچنین با اشاره به استقبال بی نظیر اهالی جزیره از سیاه چادرها و پخت آش محلی، گفت: غرفه نان برنجی نیز با استقبال بسیار خوبی همراه بوده است، بطوری که تنها طی سه شب ابتدایی نمایشگاه تمام بسته های نان برنجی فروش رفت.

 

گفتنی است: نمایشگاه هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم، فردا (12 دی) به کار خود پایان می دهد.

 
تصاویر مرتبط
  • فروش 100 میلیونی "صنایع دستی" و "سوغات" کرمانشاه در جزیره قشم