چهارشنبه ، 30 خرداد 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/10/12 نظرات: 0 نظر نمایش: 240 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
فروش 100 میلیونی "صنایع دستی" و "سوغات" کرمانشاه در جزیره قشم

فروش 100 میلیونی "صنایع دستی" و "سوغات" کرمانشاه در جزیره قشم

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از فروش بیش از یک میلیارد ریالی صنایع دستی و سوغات استان در نمایشگاه هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، پروانه حیدری در گفت و گویی، با اشاره به برپایی نمایشگاه صنایع دستی در حاشیه برگزاری هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم، گفت: این نمایشگاه از هفتم تا دوازدهم دی ماه در جزیره قشم برپاست و تا به امروز با گذشت چهار شب از برپایی نمایشگاه شاهد استقبال بی نظیر اهالی جزیره از نمایشگاه بوده ایم.

 

وی از فروش بیش از یک میلیارد ریالی صنایع دستی و سوغات استان در این نمایشگاه خبر داد و اظهار کرد: این میزان فروش، طی تنها 4 شب برپایی نمایشگاه، بی نظیر است.

 

حیدری با بیان اینکه از مجموع 23 غرفه نمایشگاه بیشترین میزان فروش مربوط به غرفه های چرم دوزی است، گفت: سه غرفه چرم دوزی نمایشگاه طی تنها چهار شب حدود 200 میلیون ریال فروش داشته اند.

 

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، افزود: در کنار چرم دوزی، غرفه تنبور، گیوه و لباس کردی نیز با استقبال خوب اهالی جزیره همراه بوده است.

 

حیدری تصریح کرد: تنها در چهار شب ابتدایی برپایی نمایشگاه تمام تنبورها، البسه کردی مردانه و گیوه ها فروش رفت.

 

این مسئول همچنین با اشاره به استقبال بی نظیر اهالی جزیره از سیاه چادرها و پخت آش محلی، گفت: غرفه نان برنجی نیز با استقبال بسیار خوبی همراه بوده است، بطوری که تنها طی سه شب ابتدایی نمایشگاه تمام بسته های نان برنجی فروش رفت.

 

گفتنی است: نمایشگاه هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم، فردا (12 دی) به کار خود پایان می دهد.

 
تصاویر مرتبط
  • فروش 100 میلیونی "صنایع دستی" و "سوغات" کرمانشاه در جزیره قشم