سه شنبه ، 04 ارديبهشت 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/11/17 نظرات: 0 نظر نمایش: 356 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
گردشگری سنتی نیازمند تلفیق با نوآوری و کارآفرینی است/ برگزاری استارت‌آپ‌ ویکندگردشگری در کرمانشاه

گردشگری سنتی نیازمند تلفیق با نوآوری و کارآفرینی است/ برگزاری استارت‌آپ‌ ویکندگردشگری در کرمانشاه

 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: یكي از انتقاداتي كه به عملكرد حوزه گردشگري وارد است، اين است که به شكل سنتي پيش مي‌رود اما گردشگری برای اینکه بتواند به رشد سریع و نقش موثر خود در زمینه تولید درآمد و اشتغال ادامه دهد و به نیازهای متنوع بازار پاسخ مناسب دهد، نیازمند تلفیق با نوآوری و کارآفرینی میباشد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مهندس جلیل بالایی در نشست پیش استارتاپ با رویکرد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که روز گذشته در سالن اجتماعات هتل پارسیان کرمانشاه با حضور فعالین حوزه گردشگری، صنایع دستی و سرمایه گذاری استان برگزارشد، صنعت گردشگری را یکی از بزرگترین و سریع الرشدترین بخشهای اقتصادی در جهان خواند و اظهارداشت: علاوه بر این گردشگری مهمترین منبع درآمد، اشتغال و ثروت در بسیاری از کشورهاست. 
 
وی به پتانسیل های گردشگری استان کرمانشاه اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به پتانسيل‌هايي كه در زمينه گردشگري در استان کرمانشاه وجود دارد، این استان مي‌تواند يكي از مقاصدی باشد كه در اين حوزه حرف اول را مي‌زند اما واقعيت‌هاي آماري خلاف این موضوع را نشان میدهد. 
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تصریح داشت: یكي از انتقاداتي كه به عملكرد حوزه گردشگري وارد است اين است که به شكل سنتي پيش مي‌رود اما گردشگری برای اینکه بتواند به این رشد سریع و نقش موثر خود در زمینه تولید درآمد و اشتغال ادامه دهد و به نیازهای متنوع بازار پاسخ مناسب دهد، نیازمند تلفیق با نوآوری و کارآفرینی میباشد. 
 
وی با بیان اینکه در سالهای اخیر کارآفرینی در حوزه گردشگری اهمیت روزافزونی پیدا کرده است و به نوعی نیروی محرک این صنعت بوده است، تاکید کرد: کارآفرینی برای تامین تقاضاها و نیازهای سریع التغییر مشتریان گردشگری امری حیاتی میباشد و شاید این تنها راه آوردن محصولات نوآورانه و بدیع به بازار است تا بتوانند چشم مشتری مشکل پسند را بگیرند و دوام و بقای کسب و کارهای گردشگری را تامین نمایند.
 
بالایی گردشگری سنتی را متشکل از بنگاههای کوچک و متوسط معرفی کرد و اضافه داشت: اکثریت تسهیلات و خدمات گردشگری از طریق این نوع کسب و کارها اداره و ارائه میشوند و همین امر مقدمه ای برای انواع نوآوری ها میباشد.
 
 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه به نقش کارآفرینان در رونق صنعت گردشگری اشاره کرد و افزود: کارآفرینان از طریق کسب وکارهای کوچک و متوسط میتوانند تاثیر زیادی در موفقیت هر صنعتی از جمله گردشگری داشته باشند چرا که صنعت گردشگری به میزان زیادی بر تغییر سریع در رفتار مصرف کننده یا مشتری وابسته میباشد.
 
 وی ادامه داد: واحدها باید قادر باشند تقاضاها و نیازهای متنوع مشتریان را از طریق ارائه خدمات درخور و مناسب برآورده سازند، بنابراین کارآفرینی "نیروی محرک و پیشبرنده تغییر، نوآوری و اشتغال" است، شیوه ی تولید جدید و در نهایت شیوه های سازماندهی الگوهای تولید و منابع را خلق میکنند که ویژگی اساسی آنها نوآوری است.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه بیان داشت: بر اساس تعاریف موجود رشد پیشرفت و پویایی از آن واحدهایی است که فرصتهای موجود را کشف و دریافت میکند و یا فرصتهای جدیدی را خلق مینماید و سپس سازمان و یا شرکتی را به منظور بهره برداری از این فرصتها ایجاد می نماید.
 
وی با بیان اینکه استارتاپ شبیه سازی همان فرایندی است که با تشکیل سازمان، ایده را از تولد تا فروش سازماندهی میکند، متذکرشد: امروزه، استارت آپ ها با شکل گرفتن یک تیم که دارای مهارت های مکمل با یکدیگر هستند، تشکیل می شوند و  دائما در حال گرفتن بازخورد از عملکرد و محصولات هستند، زیرا در دنیای کنونی موفقیت برای شرکت های نوپایی خواهد بود که به دنبال شناسایی نیاز مشتری هستند که این موضوع هم اولین اصل بازاریابی می باشد.
 
 بالایی با اشاره به اینکه  استارت‌آپ‌ ویکندگردشگری یک رویداد آموزشی- تجربی (Experiential Education) بین‌المللی است که طی 3 روز متوالی (انتهای هفته) برگزار می‌گردد، ابراز کرد:
در این برنامه شـرکت‌کنندگان پرانگیزه‌ای شامل فعالان حوزه گردشگری، هتل‌داری و صنایع وابسته، برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارت‌آپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا ایده‌هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در پایان یاد آور شد:در استارت‌آپ ویکند ایده‌های زیادی مطرح می‌شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت دارد فقط سه چیز است، اجرا، اجرا و فقط اجرا! با توجه به ویژگی خاص صنعت گردشگری که بیش از ۹۰ درصد مشاغل آن از سوی بنگاه‌های کوچک ایجاد می‌شود و نوآوری در آن حرف اول را می‌زند، استارت‌آپ‌ها می‌تواند عامل مهمی برای اتصال ایده‌ها با صاحبان مشاغل و سرمایه‌گذاران باشد.
 
تصاویر مرتبط
  • گردشگری سنتی نیازمند تلفیق با نوآوری و کارآفرینی است/ برگزاری استارت‌آپ‌ ویکندگردشگری در کرمانشاه