شنبه ، 02 تير 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/12/28 نظرات: 0 نظر نمایش: 174 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نوروزی امن وایمن در انتظار گردشگران ورودی به کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اظهار کرد: تمام نیروها در نوروز جهت برقراری هرچه بهتر نظم و امنیت بکارگیری می‌شوند. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، سردار منوچهر امان‌اللهی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های اصلی انتظامی استان بحث نوروز است، گفت: کرمانشاه استان گردشگر پذیری است و در همین راستا تمام نیروها و امکانات را بکارگیری می‌کنیم تا بتوانیم نوروزی همراه با آرامش و امنیت را برای مردم استان و میهمانان نوروزی رقم بزنیم. وی افزود: در نوروز امسال چهار هزار نفر نیروی مستقیم در بحث انتظامی و ترافیکی استان حضور خواهند داشت. فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: در شهرها، پارک‌ها و بویژه تفرجگاه‌ها و نقاط آلوده شهر امسال گشت سواره و پیاده خواهیم داشت و از ظرفیت پلیس افتخاری نیز در این زمینه استفاده می‌شود. امان اللهی تصریح کرد: در ایام نوروز جابجایی اثاثیه تنها با مجوز کلانتری خواهد بود و در غیراینصورت با مشاهده موارد اینچنینی برخورد می‌شود. فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از راه‌اندازی 40 ایستگاه پلیس در محدوده شهرها و تفرجگاه‌ها از 26 اسفندماه در جهت برقراری نظم و امنیت هرچه بیشتر خبر داد. امان اللهی افزود: در بحث پلیس راه نیز 55 تیم محسوس و 20 تیم نامحسوس جاده‌های استان را در ایام نوروز پوشش می‌دهند و ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت ویژه رصد خواهند شد. فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: نیروهای پلیس‌راه 66 نقطه حادثه‌خیز را پوشش می‌دهند و دوربین‌های کنترل سرعت نیز در شهرها و جاده‌های بطور دقیق موارد تخلف را رصد خواهند کرد. امان‌اللهی از جمع‌آوری تمامی معتادان متجاهر پیش از نوروز خبر داد و افزود: کار جمع آوری معتادان متجاهر با هماهنگی‌های صورت گرفته با دستگاه های مربوطه از امروز آغاز شده است و قطعا در ایام نوروز معتادی در شهر مشاهده نخواهد شد. این مقام انتظامی افزود: در ایام نوروز همچنین مجرمین سابقه‌دار که مدت محکومیت خود را سپری کرده و آزاد هستند به شدت تحت کنترل و نظارت خواهند بود.