جمعه ، 08 ارديبهشت 1396
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار
تاریخ: 1395/12/28 نظرات: 0 نظر نمایش: 30 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نوروزی امن وایمن در انتظار گردشگران ورودی به کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اظهار کرد: تمام نیروها در نوروز جهت برقراری هرچه بهتر نظم و امنیت بکارگیری می‌شوند. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، سردار منوچهر امان‌اللهی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از ماموریت‌های اصلی انتظامی استان بحث نوروز است، گفت: کرمانشاه استان گردشگر پذیری است و در همین راستا تمام نیروها و امکانات را بکارگیری می‌کنیم تا بتوانیم نوروزی همراه با آرامش و امنیت را برای مردم استان و میهمانان نوروزی رقم بزنیم. وی افزود: در نوروز امسال چهار هزار نفر نیروی مستقیم در بحث انتظامی و ترافیکی استان حضور خواهند داشت. فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: در شهرها، پارک‌ها و بویژه تفرجگاه‌ها و نقاط آلوده شهر امسال گشت سواره و پیاده خواهیم داشت و از ظرفیت پلیس افتخاری نیز در این زمینه استفاده می‌شود. امان اللهی تصریح کرد: در ایام نوروز جابجایی اثاثیه تنها با مجوز کلانتری خواهد بود و در غیراینصورت با مشاهده موارد اینچنینی برخورد می‌شود. فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از راه‌اندازی 40 ایستگاه پلیس در محدوده شهرها و تفرجگاه‌ها از 26 اسفندماه در جهت برقراری نظم و امنیت هرچه بیشتر خبر داد. امان اللهی افزود: در بحث پلیس راه نیز 55 تیم محسوس و 20 تیم نامحسوس جاده‌های استان را در ایام نوروز پوشش می‌دهند و ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت ویژه رصد خواهند شد. فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: نیروهای پلیس‌راه 66 نقطه حادثه‌خیز را پوشش می‌دهند و دوربین‌های کنترل سرعت نیز در شهرها و جاده‌های بطور دقیق موارد تخلف را رصد خواهند کرد. امان‌اللهی از جمع‌آوری تمامی معتادان متجاهر پیش از نوروز خبر داد و افزود: کار جمع آوری معتادان متجاهر با هماهنگی‌های صورت گرفته با دستگاه های مربوطه از امروز آغاز شده است و قطعا در ایام نوروز معتادی در شهر مشاهده نخواهد شد. این مقام انتظامی افزود: در ایام نوروز همچنین مجرمین سابقه‌دار که مدت محکومیت خود را سپری کرده و آزاد هستند به شدت تحت کنترل و نظارت خواهند بود.