چهارشنبه ، 30 خرداد 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/12/28 نظرات: 0 نظر نمایش: 177 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
حضور 100 راهنمای گردشگری در موزه‌ها و اماکن تاریخی کرمانشاه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از استقرار 100 راهنمای گردشگری در موزه‌ها و اماکن تاریخی استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ، جلیل بالایی، با اعلام این خبر، اظهارکرد: به منظور ارائه اطلاعات و آگاهی های لازم در خصوص اماکن تاریخی و گردشگری استان، برای نوروز امسال 100 راهنمای گردشگری را به کار گرفته ایم. وی خاطرنشان کرد: این راهنمایان متخصص گردشگری بوده و کلیه آموزش‌های لازم برای معرفی آثار و ابنیه تاریخی فرهنگی استان را دیده‌اند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: این راهنمایان گردشگری در مجموعه‌های تاق بستان، بیستون، غار قوری قلعه، معبد آناهیتا، کاخ خسرو، تکیه بیگلربیگی، تکیه معاون الملک و دیگر موزه ها و بناهای تاریخی استان استقرار خواهند یافت. بالایی یادآور شد: حضور راهنمایان گردشگری در جوار آثار تاریخی و موزه ها این امکان را به گردشگران و مسافرین نوروزی می دهد که اطلاعات بیشتر و مفیدتری در خصوص آثار تاریخی کسب کنند