جمعه ، 08 ارديبهشت 1396
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار
تاریخ: 1395/12/28 نظرات: 0 نظر نمایش: 22 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
حضور 100 راهنمای گردشگری در موزه‌ها و اماکن تاریخی کرمانشاه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از استقرار 100 راهنمای گردشگری در موزه‌ها و اماکن تاریخی استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ، جلیل بالایی، با اعلام این خبر، اظهارکرد: به منظور ارائه اطلاعات و آگاهی های لازم در خصوص اماکن تاریخی و گردشگری استان، برای نوروز امسال 100 راهنمای گردشگری را به کار گرفته ایم. وی خاطرنشان کرد: این راهنمایان متخصص گردشگری بوده و کلیه آموزش‌های لازم برای معرفی آثار و ابنیه تاریخی فرهنگی استان را دیده‌اند. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: این راهنمایان گردشگری در مجموعه‌های تاق بستان، بیستون، غار قوری قلعه، معبد آناهیتا، کاخ خسرو، تکیه بیگلربیگی، تکیه معاون الملک و دیگر موزه ها و بناهای تاریخی استان استقرار خواهند یافت. بالایی یادآور شد: حضور راهنمایان گردشگری در جوار آثار تاریخی و موزه ها این امکان را به گردشگران و مسافرین نوروزی می دهد که اطلاعات بیشتر و مفیدتری در خصوص آثار تاریخی کسب کنند