جمعه ، 08 ارديبهشت 1396
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار
تاریخ: 1395/12/29 نظرات: 0 نظر نمایش: 22 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
برپایی 120 سیاه چادر و دو دهکده گردشگری عشایری در کرمانشاه

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برپایی 120 سیاه چادر و دو دهکده گردشگری عشایری در کرمانشاه خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، علیرضا مرادی بیستونی در این باره اظهارکرد: در ایام نوروز امسال 120 سیاه چادر عشایری را در نقاط مختلف استان برپا می کنیم که گردشگران و مسافرین نوروزی بتوانند از خود در این سیاه چادرها پذیرایی کنند. وی همچنین از راه اندازی دو دهکده گردشگری عشایری در کرمانشاه خبر داد و گفت: این دهکده های گردشگری عشایری هر کدام با تعداد 10 سیاه چادر عشایری در تاق بستان و منطقه تنگه بزازخانه بیستون دایر خواهند شد. مرادی بیستونی اظهارکرد: برنامه ما این است که گردشگران و مسافرین نوروزی را با زندگی ساده عشایری منطقه کرمانشاه آشنا کنیم. این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: همچنین در این سیاه چادرهای عشایری انواع غذاهای محلی و شیرینی های محلی توسط عشایر استان تهیه و به گردشگران و میهمانان نوروزی استان عرضه می گردد.