پنجشنبه ، 06 ارديبهشت 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/12/29 نظرات: 0 نظر نمایش: 72 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
برپایی 120 سیاه چادر و دو دهکده گردشگری عشایری در کرمانشاه

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برپایی 120 سیاه چادر و دو دهکده گردشگری عشایری در کرمانشاه خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، علیرضا مرادی بیستونی در این باره اظهارکرد: در ایام نوروز امسال 120 سیاه چادر عشایری را در نقاط مختلف استان برپا می کنیم که گردشگران و مسافرین نوروزی بتوانند از خود در این سیاه چادرها پذیرایی کنند. وی همچنین از راه اندازی دو دهکده گردشگری عشایری در کرمانشاه خبر داد و گفت: این دهکده های گردشگری عشایری هر کدام با تعداد 10 سیاه چادر عشایری در تاق بستان و منطقه تنگه بزازخانه بیستون دایر خواهند شد. مرادی بیستونی اظهارکرد: برنامه ما این است که گردشگران و مسافرین نوروزی را با زندگی ساده عشایری منطقه کرمانشاه آشنا کنیم. این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: همچنین در این سیاه چادرهای عشایری انواع غذاهای محلی و شیرینی های محلی توسط عشایر استان تهیه و به گردشگران و میهمانان نوروزی استان عرضه می گردد.