پنجشنبه ، 06 ارديبهشت 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/12/30 نظرات: 0 نظر نمایش: 128 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
دوستداران طبیعت، معبد آناهیتا کنگاور را پاکسازی کردند

جمعی از دوستداران طبیعت و راهنماهای معبد آناهیتا کنگاور در آستانه نوروز، محوطه تاریخی این معبد را با هدف ترویج فرهنگ پاسداشت طبیعت، از هرگونه زباله پاکسازی کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، متاسفانه شهروندان و گردشگران بدون توجه به اهمیت مناطق گردشگری و تاریخی زباله های خشک را در حاشیه آنها رها می کنند. شهروندان طبیعت دوست و گروه های مردم نهاد، زباله ها را از محوطه تاریخی معبد آناهیتا جمع آوری کردند. با توجه به ورود انبوه گردشگران در ایام نوروز از نقاط مختلف کشور به شهرستان توریستی کنگاور، دوستداران طبیعت شایسته است نسبت به حفاظت از مناطق تاریخی و تفریحی همت کنند. امیدواریم پویش نه به ریختن زباله بتواند نقش موثری را در راستای آگاه سازی مردم به منظور حفاظت از طبیعت در ایام نوروز ایفا کند. شهرت کنگاور از آغاز تا امروز به دلیل بنای سنگی است که پیش از اسلام بر فراز صفه ای در مرکز این شهر بنا شده و به نام معبد آناهیتا شهرت یافته است. این معبد که یکی از مهمترین آثار تاریخی ملی کشور محسوب می شود در داخل شهر کنگاور با مصالح سنگ لاشه، بلوک های سنگی تراش خورده و ملات گچ نیم کوب ایجاد شده است. مورخین آن را معبدی برای الهه آناهیتا دانسته اند. آناهیتا ایزد بانوی آبهای روان، زیبایی، فراوانی و برکت در دوران پیش از اسلام بوده است. عده ای از محققان این بنا را کاخی ناتمام معرفی کرده اند که خسرو پرویز پادشاه ساسانی برای همسرش شیرین احداث کرده است. برخی نیز زمان ساخت آن را به اواخر سده سوم و عده ای از مورخان این معبد را به دوره هخامنشی، اشکانی و ساسانی نسبت می دهند.