پنجشنبه ، 06 ارديبهشت 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1396/01/10 نظرات: 0 نظر نمایش: 171 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
طبیعت گردی و روستاگردی اولویت اول گردشگران در سفر به اورامانات است

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: طبیعت گردی و روستاگردی اولویت اول گردشگران در سفر به اورامانات است. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، علیرضا مرادی بیستونی در این باره اظهارکرد: اغلب روستاهای منطقه اورامانات استان کرمانشاه دارای جاذبه‌های قابل توجهی برای گردشگران و میهمانان نوروزی است. وی ادامه داد: معماری منحصر به فرد و خانه های پلکانی روستاهای این منطقه که همراه با طبیعتی بکر و دست نخورده هستند، جاذبه ای کم‌نظیر برای گردشگران تلقی می شوند. مرادی بیستونی گفت: در شهرستان پاوه روستاهای بسیاری هستند که بخشی از آنها همچون روستاهای شمشیر، هجیج و خانقاه در لیست روستاهای هدف گردشگری استان قرار دارند، و بخشی دیگر همچون روستاهای زردویی، ساتیاری و ... دارای پتانسیل‌های بسیاری برای جذب توریسم هستند. وی با تاکید بر اینکه روستاگردی اولویت اول گردشگران در سفر به اورامانات است، گفت: اخیرا اقدامات بسیار خوبی در بحث اسکان گردشگران در روستاها در قالب حضور در اقامتگاه های بوم گردی انجام شده که گردشگران می توانند با خیالی آسوده در مکانی مطمئن و سنتی در روستاهای منطقه اسکان یابند. مرادی بیستونی یادآور شد: در این ایام نوروز 96 شاهد حضور گردشگران و مسافرین نوروزی بسیاری در روستاهای اورامانات بوده ایم.