شنبه ، 06 خرداد 1396
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار
تاریخ: 1396/01/10 نظرات: 0 نظر نمایش: 105 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
اجرای موسیقی کردی در سیاه چادرهای عشایری کرمانشاه

مدیر‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان از اجرای موسیقی کردی در سیاه چادرهای عشایری کرمانشاه خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مهندس جلیل بالایی در این باره اظهارکرد: با هدف ايجاد فضاي مفرح و با نشاط براي گردشگران و مسافران نوروزي در اين استان اقدماتي از جمله اجراي موسيقي سنتي در سیاه چادرهای عشایری صورت گرفته است. وی خاطرنشان کرد: در تمام طول ایام نوروز امسال در سياه چادرهای عشايري اجراي موسيقي سنتي کردی همراه با اجرای رقص محلی (هلپرکه) داشته‌ایم و این روند تا پایان تعطیلات نوروز نیز ادامه خواهد یافت. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: همچنین در این سیاه چادرهای عشایری با انواع آش‌ها و شیرینی‌های محلی از گردشگران و میهمانان نوروزی پذیرایی به عمل می‌آید. بالایی از برپایی بیش از 200 تخته سیاه چادر عشایری در سطح استان خبر داد و گفت: خوشبختانه گردشگران و میهمانان نوروزی استقبال ویژه ای از این سیاه چادرها به عمل آورده اند.