دوشنبه ، 31 ارديبهشت 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1396/01/10 نظرات: 0 نظر نمایش: 222 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
اجرای موسیقی کردی در سیاه چادرهای عشایری کرمانشاه

مدیر‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان از اجرای موسیقی کردی در سیاه چادرهای عشایری کرمانشاه خبرداد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مهندس جلیل بالایی در این باره اظهارکرد: با هدف ايجاد فضاي مفرح و با نشاط براي گردشگران و مسافران نوروزي در اين استان اقدماتي از جمله اجراي موسيقي سنتي در سیاه چادرهای عشایری صورت گرفته است. وی خاطرنشان کرد: در تمام طول ایام نوروز امسال در سياه چادرهای عشايري اجراي موسيقي سنتي کردی همراه با اجرای رقص محلی (هلپرکه) داشته‌ایم و این روند تا پایان تعطیلات نوروز نیز ادامه خواهد یافت. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: همچنین در این سیاه چادرهای عشایری با انواع آش‌ها و شیرینی‌های محلی از گردشگران و میهمانان نوروزی پذیرایی به عمل می‌آید. بالایی از برپایی بیش از 200 تخته سیاه چادر عشایری در سطح استان خبر داد و گفت: خوشبختانه گردشگران و میهمانان نوروزی استقبال ویژه ای از این سیاه چادرها به عمل آورده اند.