شنبه ، 02 تير 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1396/01/13 نظرات: 0 نظر نمایش: 152 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
سیزده بدری به یادماندی در کاروانسرای شاه عباسی ماهیدشت

سیزده بدر  سال 96 را جمع کثیری از مردم کرمانشاه ومهمانان نوروزی که به این کلان شهر سفر کرده بودند مهمان مجموعه گردشگری اقامتی پذیرایی شاه عباسی ماهیدشت بودند تا این روز را در خاطره های خود به یاد ماندنی کنند.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ، صدها نفر از کرمانشاهیان و مسافران نوروزی که به غرب کشور و کرمانشاه سفر کرده بودند از اولین روزهای اغازین عید نوروز 96 مجموعه شاه عباسی ماهیدشت را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کردند روز طبیعت و.سیزده بدر را نیز در ابن مجموعه در حالی سپری کردند که از شب قبل تعدادی از کرمانشاهیان و مهمانان نوروزی شب را در ان مجموعه سپری،کردند تا سیزده بدر را در این بنای تاریخی سپری،کنند.
 
نواختن انواع موسیقی سنتی و مجاز،وهمچنین بازدید از،امکانات این مجموعه مورد استقبال مهمانان قرار گرفت 
 
کاروانسرای عباسی ماهیدشت از شهریور ماه سال گذشته و با سرمایه گذاری،کلان کانون جهانگردی و.اتومبیل رانی جمهوری اسلامی  ایران مراحل ابتدایی مرمت او احیا خود را اغاز نمود تا در نوروز 96 با پیشرفتی بیش از هشتاد درصدی میزبان مهمانان نوروزی باشد.
 
امکانات این مجموعه شامل شربت خانه .سفره خانه و.هجره ها و.سوئیت های اقامتی و.محوطه باستانی و تاریخی است مجموعه شاه عباسی ماهیدشت در طول ایام سال نیط پذیرای انواع جشنها همایشها و. مراسمات مختلف مذهبی،و.اعیاد خواهد بود