دوشنبه ، 31 ارديبهشت 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1396/01/14 نظرات: 0 نظر نمایش: 216 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
ورود قریب به دو میلیون گردشگر به کرمانشاه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از ورود قریب به دو میلیون گردشگر به استان تا پایان سیزدهم فروردین خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مهندس جلیل بالایی در جمع خبرنگاران اظهارکرد: از ابتدای تعطیلات نوروز 96 تا پایان روز سیزدهم فروردین مجموعا یک میلیون و 967 هزار و 581 گردشگر و مسافر نوروزی وارد استان کرمانشاه شده اند. بالایی خاطرنشان کرد: این عدد نشان دهنده رشد دو درصدی ورود گردشگر به استان نسبت به مت مشابه در نوروز 95 است. وی ادامه داد: از مجموع این افراد 146 هزار و 408 نفر در اماکن اقامتی موجود در سطح استان کرمانشاه اسکان یافتند که این عدد نشان دهنده رشد سه درصدی اسکان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: همچنین در این مدت 270 هزار و 605 نفر از اماکن تاریخی، محوطه ها و موزه های استان بازدید کردند که این عدد نیز نشان دهنده رشد سه درصدی نسبت به سال گذشته است. بالایی، مجموعه تاریخی فرهنگی تاق بستان را دارای بیشترین تعداد بازدید کنندگان در ایام نوروز 96 عنوان کرد. این مقام مسئول در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: همچنین مجموعه ثبت جهانی شده بیستون، غار قوری قلعه، دربند صحنه، و سراب نیلوفر در جایگاه های بعدی پربازدید کننده در ایام نوروز 96 قرار گرفتند. وی تاکید کرد: این حجم از ورود گردشگر به استان در حالی صورت گرفت که بیشتر روزهای تعطیلات نوروز 96 آسمان استان کرمانشاه ابری، بارانی و بعضا طوفانی بود.