جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
روستای حریر
کمينه   

روستای«حریر»از توابع بخش کرند شهرستان اسلام آباد غرب در استان کرمانشاه در5کیلو متری شهر کرند غرب ، 37کیلومتری شهر اسلام آبادو100 کیلومتری کرمانشاه قرار دارد.

روستای حریر در محدوده کوهستانی غرب استان کرمانشاه استقرار یافته است. آب وهوای این روستا در بهار و تابستان معتدل و در زمستان سرد است. رودخانه حریر از کنار این روستا میگذرد.

قدمت روستای حریر به گفته مردم روستا به دوران حکومت نادر شاه افشار می رسد، بنای امام زاده سید رضا نشانگر قدمت طولانی این روستا است.

مردم حریر به زبان کردی و با لهجه گورانی سخن می گویند. بر اساس سر شماری سال 1385 این روستا 1500 نفر جمعیت داشته است.درآمد اکثر مردم روستای حریر از فعالیت های کشاورزی تامین می شودوگروهی نیز در بخش خدمات وتولید صنایع دستی اشتغال دارند.

روستای کوهستانی حریر درشیبی ملایم استقرار یافته و بافتی متمرکز دارد.خانه های روستاییان غالبا دو طبقه است و حالت پلکانی آن چشم انداز زیبایی به روستا بخشیده است.

روستای حریربه دلیل برخورداری از موقعیت طبیعی واقلیمی مطلوب، مناظر و جلوه های منحصر به فردی دارد. مراتع حاصلخیزوسرسبزروستا، به خصوص با چشم اندازهای کوهستانی در فصول بهار، تابستان وپاییز، زیبایی های شگفت انگیز وجلوه های جذابی پدید می آورند.

یکی از چشم اندازهای بسیار زیبای روستا، مناظر اطراف سراب حریر(سراب سید رضا بیک)می باشد، که از درختان بلند، گیاهان و گل های وحشی پوشیده شده است. روستای زیبای حریر مشرف به کوهستانی است که دامنه آن را گیاهان درختچه های کوتاه وزمین های زراعی و مرتعی پوشانیده ومناظر زیبایی را به وجود آورده است.در بالا دست روستای حریر چشمه ای با آب زلال میجوشد. در داخل واطراف روستا انواع درختان بلوط، کیکم،  بادام کوهی، زالزالک، انواع گیاهان دارویی وجود دارند.این روستا زیستگاه گونه های مختلف جانوری چون کبک ، روباه و خرگوش و گرگ میباشد.

مهمترین صنایع دستی رایج در این روستا، شامل بافت انواع قالی با طرح های سنتی و محلی است.معروفترین سوغات این روستا شامل انگور، گردو، نخود، روغن حیوانی ودیگر محصولات لبنی است. روستای حریر از طریق شهرهای اسلام آباد غرب، کرند غرب و سرپل ذهاب قابل دسترسی است و کلیه راههای منتهی به این روستا آسفالته و مناسب می باشند.