جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
روستای گلین
کمينه   

روستای گلین از توابع بخش مرکزی گیلانغرب استان کرمانشاه در فاصله 33کیلومتری شهرستان گیلانغرب و215 کیلومتری کرمانشاه قرار دارد.منطقه گلین دارای چهار روستا چمن، بخار، اله مرا د و انجاورو  با جمعیتی بالغ بر 650 نفرودارای جاده آسفالت می باشد. مردم روستا به زبان کردی کلهر تکلم می کنند.

درآمد مردم روستا از طریق فعالیت های زراعی، دامداری وباغداری تامین می شود.برنجِ عنبر بو، انار، گردو وگندم از مهمترین محصولات منطقه گلین می باشند و رودخانه گلین در بین دو کوه میگذرد وتمام باغات و محصولات این ناحیه را آبیاری می کندودر این منطقه پرورش ماهی نیز وجود دارد.خانه با سنگ وگل وچوب ساخته شده اند.

آب وهوای این منطقه معتدل و کوهستانی است و دارای طبیعتی سرسبز تا اواخر اسفند تا خرداد ماه  می باشد. سراب گلین، گوردخمه دیره، باغات وطبیعت اطراف وکوهستان اطراف این روستا از دیگر جذابیت های گلین به شمارمی رود.