جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
دهستان فش
کمينه   

دهستان فش یکی از دو دهستان بزرگ شهرستان کنگاور به در ده کیلو متری غرب این شهر بر سر محور ارتباطی کنگاور سنقر قرار دارد.ارتفاع ان از سطح دریا 1550مترو اب وهوایی معتدل مایل به سرد دارد.از شمال به اسداباد همدان و از جنوب به روستاهای تابع فش و از غرب به کوه امروله وشهرستان سنقر وکلیائی واز شرق به کنگاور متصل میشود. دهستان فش به مرکزیت روستای فش 19 روستا را تحت پوشش خود دارد. 

با توجه به اب وهوای معتدل و وجود سراب گومه خونی وسراب فش و سراب باباجان طبیعتی بسیار دل انگیزبه وجود امده که هر بیننده ای را به وجد میاورد.

رود خانه هایی که از سرابها سر چشمه می گیرند عبارتند از:  بایجان، ویسار-جوی، فشخوران-جوی بلینه که همه انها به رودخانه گامسیاب می پیوندند. درختان و جنگلهای زیبا طراوت خاصی را به روستا داده است.بیشترین درختان موجود در این جنگلها شامل:صنوبر و درختان میوه می باشد.

کوه های قلالولان، سر تخت، بلینه و امروله زیبایی خاصی به فش و روستاهای اطراف ان داده است.خصوصا" کوه امروله که در فصل بهار سرشار از گیاهان خوراکی همچون ریواس-گنور-سیر کوهی-کول و… با نامهای محلی گوناگون است.

مساحت کل روستای فش 1800 هکتار میباشد. جمعیت روستا بر اساس سر شماری در سال 1385 –1930نفروجمعیت 19 روستای تحت پوشش دهستان فش 5612 نفر میباشد.

شغل مردم روستا کشاورزی-دامداری و ساخت الات موسیقی است. فش یکی از بزرگترین کانونهای ساخت الات موسیقی خصوصا" در منطقه است. یک پنجم جمعیت فعال کاری حاضر در روستای فش از این طریق امرار معاش میکنند.

سراب فش در هر ثانیه 400 لیتر و سراب گومه خانی در هر ثانیه 200 لیتر اب دارد.