جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
سوالهای متداول

حوزه گردشگری :

1 : شرایط اخذ مجوز بند ب چگونه است: پاسخ: 1- متقاضی وارد سامانه Ta.ichto.ir ( سامانه جامع دفاتر) می شود و ثبت نام خود را انجام می دهد. 2- بررسی مدارک 3- تشکیل کمیسون فنی نظارت 4- اعلام به متقاضی از طریق پیامک و ارائه شماره تلفن 08338370047 جهت هماهنگی و پاسخگویی

2 : کجا دوره های مدیریت فنی بند ب (فروش تور) و دوره آموزشی راهنمایان ایرانگردی و جهانگردی (تور لیدر) برگزار می گردد؟ پاسخ: دانشگاه علمی کاربردی میراث بیستون با مجوز این اداره کل بدین صورت که این دوره ها سالانه 2 بار بهاره و پاییزه صورت میپذیرد و امتحان آن نیز در مرداد ماه و بهمن ماه برگزار می گردد.

3 :شرایط ایجاد سفره خانه سنتی چگونه است؟ پاسخ: اگر مکان مورد نظر بالای 300 متر باشد پس از ارائه درخواست به معاونت سرمایه گذاری مراجعه نموده و مراحل بعد را سپری می نمایند.

4 :چگونه از خانه روستایی خود برای بوم گردی استفاده کنیم؟ پاسخ: پس از درخواست کتبی از مکان مورد نظر بازدید به عمل می آید و برای اخذ موافقت نامه اولیه به معاونت سرمایه گذاری ارجاع داده می شود.

حوزه سرمایه گذاری

1 : مجوز احداث تالارهای عروسی خارج از شهر به کدام ارگان مربوط می باشد؟ پاسخ: بخشداری

2: میزان تسهیلات پرداختی بابت تسهیلات گردشگری به چه میزان است؟ پاسخ: 60 درصد بانک و 40 درصد آورده متقاضی

3: مراحل صدور مجوز ایجاد و موافقت اصولی به چه صورت است؟ پاسخ : به صورت فلوچارت در پورتال آمده است

4: مبلغ یارانه برای مجتمع های خدمات رفاهی به چه مواردی تعلق می گیرد؟ پاسخ : آب ، برق ، گاز

5: نحوه پرداخت یارانه سود و کارمزد تسهیلات چگونه است؟ پاسخ : افرادی که به جزء صندوق توسعه ملی از منابع دیگر تسهیلات دریافت کرده اند و سود وام آنها بیشتر از 12 درصد است تا سقف 8 درصد برای جبران یارانه تعلق می گیرد.

حوزه صنایع دستی

1: شرایط اجذ مجوزهای صنایع دستی به چه صورت می باشد: پاسخ: بطور کامل در فلوچارت آمده است

2: آموزش رشته های صنایع دستی چگونه انجام می شود؟ پاسخ: در صورت اعتبار مالی از طریق سایت میراث، واحد صنایع دستی و روابط عمومی و روزنامه فراخوان داده می شود.

3: زمان و عنوان نمایشگاه ها چگونه اعلام می شود؟ پاسخ : از طریق کانال تلگرام و تماس با صنعتگران اطلاع رسانی می گردد.

 

4: چطور یک اثر خلاق را می توان ثبت کرد؟ پاسخ : به معاونت صنایع دستی مراجعه می نمایند در خواست و فرم دستی را پر می کنند مدارک را تحویل میدهند این مدارک به همراه نامه از طریق اتوماسیون به اداره ارشاد ارسال میگردد که آن اداره برای سازمان ارشاد در تهران فرستاده میشود و تصمیم نهایی اعلام می گردد.