ﺳﻪشنبه 03 اردیبهشت 1398

بستر سرمایه گذاری گردشگری در کرمانشاه فراهم است

 بستر سرمایه گذاری گردشگری در کرمانشاه فراهم است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان کرمانشاه گفت: هر آنچه که برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری نیاز است در این استان که آوازه تاریخ و طبیعتش شهره جهانی دارد، فراهم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان کرمانشاه امید قادری مدیر کل در نشست با معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و معاونین وی که مجمع نمایندگان استان نیز حضور داشتند، اظهار داشت: استان چهار فصل کرمانشاه به واسطه داشتن پیشینیه و تاریخی کهن و چند هزار ساله و جاذبه های طبیعی بکر و دست نخورده ای که چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می کند، بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های گردشگری است.

او با قدردانی از ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی بخاطر توجه به گردشگری غرب کشور، اظهار داشت: طبیعت منحصر به فرد اورامانات به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگران در غرب کشور سالانه میزبان هزاران گردشگر است که با کمک استاندار و نماینده های محترم مجلس قدم در وادی جهانی شدن آن نهادیم.

وی با بیان اینکه نباید در سایه اقدامات و فعالیت های جاری، مرمت محور ساسانی که در حادثه زلزله سال گذشته، خساراتی متحمل شد به فراموشی سپرده شود، وی افزود: تلاش می کنیم با حمایت های ریاست محترم سازمان این محور تاریخی را مرمت و بازسازی و با ساماندهی آن در صف آثار ثبتی یونسکو قرار دهیم.

قادری با بیان اینکه باید برای توسعه زیرساخت های گردشگری استان کرمانشاه بیش از گذشته تلاش کنیم، تصریح کرد: برای جذب توریست و گردشگر چاره ای جز توسعه  زیرساخت ها و اقامت گاهها نداریم که در این راستا بانک های عامل نیز باید شرایط پرداخت تسهیلات گردشگری را برای سرمایه گذاران آسان کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان کرمانشاه در ادامه با تاکید بر صادرات صنایع دستی به کشورهای همسایه، خصوصا عراق اظهار کرد: استان کرمانشاه با داشتن مرز طولانی با کشور عراق باید محصولات خود را با تبلیغات، بازاریابی و برندینگ به این کشور صادر کند که نیازمند حمایت سازمان در این بخش هستیم.

در این جلسه مقرر گردید آثار تاریخی و طبیعی استان کرمانشاه در قالب فیلمی کوتاه توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهیه و در هیئت دولت پخش شود.

همچنین مقرر شد با هماهنگی ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی کشور معرفی استان کرمانشاه در اولویت پخش برنامه های رسانه ی ملی قرار گیرد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.