یکشنبه 03 شهریور 1398

توسعه گردشگری مذهبی در اولویت میراث فرهنگی کرمانشاه است

  • 22 تیر 1398
  • 08:34
  • 0 دیدگاه
  • 89 بازدید
  • Article Rating
توسعه گردشگری مذهبی در اولویت میراث فرهنگی کرمانشاه است

 

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه با بیان این‌که کرمانشاه استانی پیشرو در حوزه گردشگری مذهبی است، گفت: زمینه توسعه گردشگری مذهبی در این استان در اولویت است. 


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری در حاشیه مراسم ملکوت هشتم که در تکیه بیگلربیگی برگزار شد، اظهار داشت: گردشگری مذهبی یکی از مواردی است که در حوزه گردشگری توانسته در ایران نقش بسیار اساسی را داشته باشد و تعداد قابل توجهی از گردشگران ایران مربوط به این بخش هستند .
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: در میان کشورهای خاورمیانه و آفریقا، ایران می تواند در حوزه گردشگری مذهبی و معنوی نقش بسیار پررنگ و اساسی را داشته باشد و زمینه برای توسعه بیش از پیش گردشگری در منطقه را فراهم نماید .
وی با تاکید بر این‌که گردشگری مذهبی یکی از رویکردهای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه است، تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی این استان به گونه ای است، که در مسیر عتبات عالیات مقدسه قرار گرفته و سالانه میزبان صدها هزار زائر حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می باشد.
وی تصریح کرد: امیدواریم دستگاه‌های دولتی و بخش‌های خصوصی به ما کمک کنند که در این زمینه قدم برداریم و بتوانیم از تمام ظرفیت‌های استان کرمانشاه در حوزه‌های گردشگری مذهبی خصوصا در ایام اربعین حسینی (ع) استفاده نماییم .
از دیگر برنامه های این مراسم که با حضور پرشور مردم برگزار شد، استقبال از پرچم متبرک حرم امام رضا(ع) و شب شعر بود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.